cakirimsi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
cakirimsi

Seviyeli Paylaşımın Yeni Adresi

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

zinakar kadının tevbesi

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1zinakar kadının tevbesi Empty zinakar kadının tevbesi Ptsi Kas. 22, 2010 3:04 am

Admin

Admin
Admin
Admin

imran bin husayn radıyallahu anh anlatıyor:
Cüheyne kabilesine mensup bir kadın ALLAH'ın(cc) Resulünün(s.a.v.) yanına geldi.kendisi zina etmiş ve bundan da hamile kalmıştı.
kadın dedi ki:
-ey ALLAH'ın(cc) Resulü(s.a.v.)!cezayı gerektiren bir suç işledim.bana had cezasını tatbik et.
bu ifade üzerine Peygamber Aleyhisselam kadının velisi bulunan kişiyi çağırtıp:
-kadına iyi muamele yap,doğumunu yapıncada bana getir,dedi.
''adam ,ALLAH'ın Resulünün(s.a.v.) buyurduğu gibi yaptı ve kadını kendisine getirdiği zaman,Peygamber Aleyhisselam,recm sırasında açılmaması için kadının üstündeki elbiselerin vücuduna iyice bağlanmasını söyledi.kadının elbiselerini bağladılar.sonra recmedilmesini emretti ve emir yerine getirildi.recmden sonrada Peygamber aleyhisselam o kadının cenaze namazını kıldırdı.bunun üzerine Hazreti Ömer radıyallahu anh dedi ki:
-ey ALLAH'ın Resulü(s.a.v.)!bu kadın zina yaptı,namazını nasıl kıldırıyosunuz?Peygamber Aleyhisselam şöyle buyurular:
-bu kadın öyle bir tövbe ettiki,tevbesi Medine halkından 70 kişi arasında taksim edilse,hepsi için yeter ve artardı.hem sen,canını ALLAH(cc)rızası için feda eymeten daha faziletli bir tevbe gördünmü?.....

(recm:taşlayarak öldürmek)
(müslim,ebu davut,tirmizi,nesei)

http://cakirimsi.yetkinforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]