cakirimsi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
cakirimsi

Seviyeli Paylaşımın Yeni Adresi

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Yusuf İslam nasıl müslüman oldu(İbret alınacak bir olay mutlaka okuyun!)

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Admin

Admin
Admin
Admin

Yusuf İslam Denizde boğuluyormuş, öyle bir noktaya gelmiş. Demiş ki: "Yâ Rabbi! Eğer ben ölümden kurtarırsan, bundan sonra ben sana güzel ibadet edeceğim. Hak din üzere güzel ibadet edeceğim." demiş. Bir vesile olmuş, yanından bir şey geçmiş, Allah kurtarmış onu boğulmaktan... Kurtulmuş. Bu unutmuş.
İnsanoğulları böyledir muhterem kardeşlerim!.. Zelzele olduğu zaman herkes softa kesilir; zelzele geçtiği zaman unutur. Kıtlık olduğu zaman, harb darb olduğu zaman, Kıbrıs'a çıkartma olduğu zaman herkesin nasıl olduğunu hepiniz biliyorsunuz; gazetelerin, radyoların havası değişti. O bittikten sonra dinle imanla ilgi azalıyor. Gemiye bindiği zaman dalgalar gemiyi sarstığı zaman;
(Deavullêhe muhlisîne lehüd dîn) ihlâsla Allah'a dua ederler; karaya çıktıkları zaman unutular. İnsanoğlunun yapısı bu... Yusuf İslâm da verdiği sözü unutmuş. Ama rüya görmüş: "Hani sen, 'Yâ Rabbi bu ölümden beni kurtarırsan sana güzel ibadet edeceğim!' demiştin; ne oldu?" Diye rüya görmüş. Ama bu rüyalar geceleri tekrarlanmaya başlayınca
birkaç defa rüya gördükten sonra müslüman olmuş.

Allah ikaz etmiş onu...

Allah hepimize bu ikazları nasib eyler inşallah.

Bu konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.
(not: Bu olay tamamen gerçektir)
(alıntıdır)

http://cakirimsi.yetkinforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]